Yritysautot kaikkiin toiveisiin

Delta Autossa teitä palvelee keskitetty yritysmyyntimme sekä paikallisesti autotaloissa työskentelevät yritysmyyntiin erikoistuneet myyjät.

Räätälöimme aina yrityksellenne sopivan palvelukokonaisuuden ja olemme turvallinen kumppani kaiken kokoisille yrityksille. Teemme yhteistyötä kaikkien Suomessa toimivien rahoitus- ja leasingyhtiöiden, sekä muiden autokantaa hallinnoivien yritysten kanssa.

Kauttamme saatte yrityksellenne kaikki autoiluun liittyvät palvelut:

- Kokenut yritysmyyntitiimimme sekä laaja kumppaniverkkomme ovat käytettävissänne autokannan, rahoitusvaihtoehtojen ja autopolitiikan suunnittelussa
- Laadukkaat ja monipuoliset yritysautot:
  • Kia, Mitsubishi, Mazda ja Opel merkkivalikoima uusista sekä vaihtoautoista
- Yrityksellenne sopivat rahoitusratkaisut:
  • Kaikki rahoitusmuodot sekä kumppanit: huolto- sekä rahoitusleasing tai osamaksu
  • Kauttamme saatte tarvittaessa myös lyhytaikaiset sijais- sekä odotusautot
- Huoltopalvelut:
  • Merkki- ja monimerkkihuolto
  • Vauriokorjaamo
  • Edullinen sijaisauto huollon tai korjausten ajaksi
  • Rengassäilytys
  • Huoltoon nouto- sekä palautuspalvelu
- Autojen toimitus- sekä noutopalvelut
- Asiakaskohtaiset puitesopimukset sovittavista palveluista sekä eduista
- Työsuhdeautoratkaisut

Paikallinen yritysmyyntitiimimme auttaa teitä kaikissa autoiluun liittyvissä asioissa:

Forssa

Jyri Räikkönen

0503280464

jyri.raikkonen@delta.fi

Helsinki, Herttoniemi

Teemu Kaulio

0408118719

teemu.kaulio@delta.fi

Helsinki, Konala

Mikko A Leinonen

0504630934

mikko.a.leinonen@delta.fi

Hämeenlinna

Mikko Uusitalo

0504618648

mikko.uusitalo@delta.fi

Joensuu

Marko Sikiö

04578818027

marko.sikio@delta.fi

Jyväskylä

Timo Pietikäinen

0400623032

timo.pietikainen@delta.fi

Järvenpää

Marko Uhtakari

0504488148

marko.uhtakari@delta.fi

Kotka

Mauri Kervinen

0503474388

mauri.kervinen@delta.fi

Kuopio

Marko Kauppinen

04578818030

marko.kauppinen@delta.fi

Lahti

Mike Lehtinen

0403427265

mike.lehtinen@delta.fi

Lappeenranta

Anssi Rouhiainen

0504652438

anssi.rouhiainen@delta.fi

Oulu

Ari Laurila

0503861442

ari.laurila@delta.fi

Pori

Toni Kaulen

0503274056

toni.kaulen@delta.fi

Salo

Jani Tuomikoski

04578818029

jani.tuomikoski@delta.fi

Tampere

Jani Lehtinen

0504360600

jani.lehtinen@delta.fi

Turku

Tommi Pyyhtiä

04578815250

tommi.pyyhtia@delta.fi

Keskitetty yritysmyyntimme palvelee suuryrityksiä, valtionhallinnon toimittajana (Hansel) virastoja sekä laitoksia, kuntia ja kaupunkeja:

Kata Ahlberg

Helsinki, Konala

050 564 2750

kata.ahlberg@delta.fi

Mikko A Leinonen

Helsinki, Konala

050 463 0934

mikko.a.leinonen@delta.fi

Otto Nyström

Helsinki, Herttoniemi

040 342 7044

otto.nystrom@delta.fi

Hannu Hannula

Helsinki, Herttoniemi

0400 998 368

hannu.hannula@delta.fi

Timo Takkinen

Yritysmyyntijohtaja

050 431 9261

timo.takkinen@delta.fi